Budapest Airport: új ösztönzők a reptéri forgalom növelésére
Bemutatta új, 2008. január 1-től érvényes tarifatáblázatát a Budapest Airport (BA), mely rögzíti a Ferihegyi repülőtér leszállási, parkolási, zajvédelmi és utaskiszolgálási díjait.
Az új tarifacsomag egy három éves ösztönző rendszert is tartalmaz, mely jelentős kedvezményekkel támogatja a légitársaságokat abban, hogy új járatokat indítsanak, illetve növeljék már létező járataik sűrűségét.
Ha egy légitársaság úgy határoz, hogy egy új célállomással növeli a Ferihegyről elérhető városok listáját, akkor egy éven keresztül egyáltalán nem kell leszállási díjat fizetnie, a második évben pedig ötven százalékos kedvezményben részesül. A harmadik évben – amikor a szolgáltatás már ismertté vált az utasok körében – a leszállási díj háromnegyedét kell fizetnie.
A hosszú távú járatok bővítését még erőteljesebben ösztönzi a BA. Az első évben teljes leszállási díjmentességet, a második évben hetvenöt, míg a harmadikban ötven százalékos kedvezményben részesülnek a tengerentúli vagy interkontinentális járatok nyitó légitársaságok.
Tovább nőttek a járatsűrítésre vonatkozó leszállási-díj engedmények is, hiszen az első évben huszonöt helyett ötven százalékos kedvezményre jogosultak azok a társaságok, amelyek vállalják, hogy növelik már működő járataik számát Budapest és valamely másik város között.


