BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Külső erők fékezik a Ryanairt

A vártnál nagyobb arányban, 27 százalékkal, 35 millió euróra csökkent az ír Ryanair harmadik negyedéves profitja, erről tegnap számolt be a cég. Az elmúlt hét negyedévben nem volt rá példa, hogy a diszkont-légitársaság nettó profitja esett volna az előző év azonos időszakához viszonyítva. A negyedik negyedévben az egyre intenzívebbé váló verseny visszavetette a nyereséget, emellett a társaság várakozásai szerint a következő pénzügyi évben az üzemanyagköltség növekedése és az európai fogyasztás esetleges lassulása tovább csökkentheti a profitot.

Az árbevétel 16 százalékkal emelkedett 2006 azonos negyedévéhez viszonyítva, ez a tendencia várhatóan fennmarad. A Ryanair részvényei 22 százalékkal értékelődtek le az idei évben az olajárak növekedése nyomán, ugyanis az üzemanyagköltségek különösen érzékenyen érintik a diszkont-légitársaságokat, az ír cégnél a működési költségek közel kétharmadát teszik ki. A cég célkitűzése, hogy minden évben duplájára növelje a szállított utasok számát. A most lezárt negyedévben 21 százalékkal, 12,4 millióra tudta növelni utasforgalmát.

A társaság bejelentette, hogy 200 millió eurót költ részvény-visszavásárlásokra. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.