Ismét csalók próbálkoznak a Főtáv nevében
Bejutva a lakásokba, onnan értéktárgyakat tulajdonítanak el, előleget csalnak ki az elvégzendő munkára. A Főtáv felhívja a figyelmet, hogy a társaság munkatársai, illetve megbízottjai hivatalos, fényképes igazolvánnyal, megbízólevéllel rendelkeznek, amit kérés nélkül fel kell mutatniuk.
A lakók nyugodtan kérjék el az igazolványt és nézzék meg azt alaposan, hívja fel a fiygelmet a Főtév közleménye. Az épületekben csak előzetes bejelentés után, a közös képviselővel egyeztetett időpontban végeznek felmérést. Amennyiben a lakók bizonytalanok, a 06-40-201-215-ös ÖKOPlusz Kék Számon érdeklődhetnek a fényképes igazolványon szereplő cég, illetve személy valódisága után. Egy telefonnal tehát ellenőrizhető, hogy valóban a Főtáv adta-e ki a fényképes igazolványt, azon valódi megbízással rendelkező személy szerepel-e.
A Főtáv munkatársai, illetve megbízott alvállalkozói a lakóktól semmilyen címen előleget nem szednek jövőbeli munkára, készpénzfizetés ellenében, megrendelést nem gyűjtenek. A Főtáv, vagy megbízottja sem az ÖKO-program, sem más beruházás megvalósításakor nem kér előleget lakásról lakásra járva. Amennyiben környezetükben ilyen előlegfizetésre vonatkozó ajánlattal találkoznak, kérjük, figyelmeztessék lakótársaikat a szélhámosság veszélyére és értesítsék a rendőrséget.


