BKV: a mai helyzetben irreális a szakszervezetek követelése
A mai napon a BKV Zrt. megkezdte a törvényben előírt, hétnapos egyeztetést a 11, sztrájkot bejelentő szakszervezettel a béremelés mértékéről és az elégséges szolgáltatásról. A jövő csütörtökig tartó egyeztetés alatt a szakszervezetek előre bejelentett kétórás figyelmeztető sztrájkot tarthatnak.
A cég menedzsmentje az eredeti 2,3 százalékos béremelési javaslatot három lépésben 3 százalékra növelte, ennél tovább azonban a Társaság továbbra sem kívánja emelni a bérfejlesztés mértékét. A BKV Zrt. álláspontja szerint az irreális követelés érvényesítése érdekében a sztrájk kilátásba helyezése túlzó lépés a 11 érdekképviselet részéről – szól a BKV közleménye.
Ebben a gazdasági környezetben a Társaság vezetése, a szakszervezeti oldalon „bebetonozott” 8 százalékos bérfejlesztési követelést túlzónak és a közvélemény felé is kihívónak tartja – áll a közleményben.


