BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az osztrákok is sajnálják az egyik legrégibb magyar cukrászdát

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Die Presse című bécsi lap is hírt ad arról, hogy a Pécs centrumában található Caflish cukrászda 1789 óta megszakítás nélkül üzemelt, most azonban a pénzügyi válság miatt bezárni kényszerül.

A Király utcában lévő hagyományos cukrászda egy évvel azelőtt zárbe, hogy Pécs Európa Kulturális Városa lesz - írja a Die Presse, amely ezzel kapcsolatban a közpolitika csődjét említi. A lap hazai forrásokra hivatkozva leszögezi: a kis vendéglők és üzletek hanyatlásához  azok a városatyák is hozzájárultak, akik meggondolás nélkül megszavazták, hogy bevásárló központ épüljön Pécs centrumában.

A Caflish működtetői évek óta vívódtak, olyan vendéglátósok, akik mindent megtettek az életben maradásért, a szakmáért," - mondta korábban a bama.hu kérdésére Háber Tamás pécsi vendéglős, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke. Időről időre újabb és újabb, mind keményebb feltételeket szabtak nekik: saját üzem építésére kényszerültek az udvarban, rendre emelték a bérleti díjukat. Mindezt megfejelte az országos és a helyi kereskedelempolitika a következetlenségével és a koncepciótlanságával. Pécsett például borítékolható volt a csődhullám azzal, hogy az Árkádot beengedték a belvárosba.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.