BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hónig választ vár a kevesebb gáz miatt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az energiapiacon az ellátásbiztonság és az alternatív beszerzés megteremtése, a távközlésben a teljes verseny és a megbízható szolgáltatások garantálása, a közlekedésben pedig a megrendelői igények teljes kielégítése – ezeket emelte ki a mostantól még ötven hétig miniszterként tevékenykedő Hónig Péter a tárca előtt álló fő feladatok közül.

A Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium (KHEM) első embere bemutatkozó sajtótájékoztatóján kitért a MÁV Zrt. majdani működésének részleteire vonatkozó kérdések többsége elől, mondván: ezekre a vasúttársaságnál dolgozó szakembereknek kell megadniuk a választ. Ők hamarosan összeállítják ajánlatukat a KHEM-nek, amelyből kiderül, milyen szolgáltatásokat menynyi pénzért kínál a vasút. Részben ennek alapján köthető majd meg a MÁV és az állam közötti közszolgáltatási szerződés, s dönthető el, mekkora összeget kapjon az államtól a cég. Tarthatatlan, hogy minden magyar állampolgárnak évi húszezer forintjába kerül a vasúttársaság fenntartása – fogalmazott. Mindazonáltal hangsúlyozta: a közösségi közlekedést csomagban kell kezelni, s törekedni kell a kedvezmények megtartására is. Ám csak annyi pénzből lehet gazdálkodni, amennyi van. A MÁV-anyag elkészítésének határidejére vonatkozó kérdésünkre csupán annyit mondott: a gyors munka a MÁV-nak is érdeke a közszolgáltatási szerződés mielőbbi megkötése miatt. „Egy vezetőváltás hosszadalmas és költséges, vagyis a minisztérium a közeljövőben nem készül komolyabb módosításra a MÁV vezetésében” – válaszolta egy kérdésre Hónig Péter.

Várakozásai szerint az őszszel, a szezonálisan magasabb energiafelhasználással egy időben Magyarországon is érdemben olcsóbb lesz az energia felhasználói ára. Azzal kapcsolatban, hogy az EMFESZ Kft. a múlt hét eleje óta nem kap gázt Ukrajna felől, közölte: a KHEM felveszi a kapcsolatot az ukrán testvértárcával, mert a mai napig nincsenek hitelt érdemlő dokumentumok arról, miért nem kap a cég gázt az ukrán szállítótól.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.