BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Siemens 1400 főt bocsát el

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A német Siemens AG 1400 fővel csökkenti a létszámot, hogy tartani tudja a tervezett éves profitot. A válság miatt azonban visszaestek a cég megrendelései. A vállalat egy évvel ezelőtt már megvált 17 000 alkalmazottjától, és jelenleg is 19 000 alkalmazott dolgozik csökkentett óraszámban. A munkahetek lerövidítése egyszerűen nem elég – vélekedik egy frankfurti elemző. A németországi választások után nagymértékű leépítések lesznek mind a Siemensnél, mind máshol. A vállalatok politikai okok miatt várnak most még ezek bejelentésével. n Bloomberg

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.