Félszáz újságírót öltek meg az idén
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEz év első felében 18 országban összesen 53 újságírót öltek meg munkavégzés közben, héttel többet, mint a múlt év hasonló időszakában – áll a The Press Emblem Campaign (PEC) újságíró-szervezet jelentésében. A PEC főtitkára, Blaise Lempen szerint az újságírók ellen elkövetett erőszak növekedésének főként a gázai, szomáliai, pakisztáni és Srí Lanka-i konfliktusokhoz kapcsolódó humanitárius krízisek elhúzódása az oka, de emellett több olyan országban is mindennapos jelenség a bántalmazásuk, ahol jelenleg nincs nyílt konfliktus, mint például Mexikóban, a Fülöp-szigeteken és Oroszországban. A PEC szerint az idén eddig Pakisztán bizonyult a legveszélyesebb országnak a médiamunkások számára: az országban hat újságírót öltek meg; Irakban, Mexikóban, a Fülöp-szigeteken és Szomáliában öt-öt, a Gázai övezetben és Oroszországban négy-négy újságíró halt erőszakos halált. Emasa


