ORTT kontra MR: újabb kör jön
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVárhatóan fellebbez a Fővárosi Bíróság június 17-i, a Magyar Rádiónak (MR) igazat adó elsőfokú ítélete ellen az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT). A távirati iroda belső forrásból származó értesülései szerint a médiahatóság „automatikusan” továbbviszi az ügyet, hacsak nem hoz ezzel ellentétes döntést, ám ilyen határozatot mindeddig nem fogadott el a testület. Mint ismert, a bíróság hatályon kívül helyezte azt a médiahatósági határozatot, amely azt állapította meg, hogy nem felel meg a közszolgálatiság követelményeinek a Magyar Rádió MR2-Petőfi adójának műsorszolgáltatása. Az ORTT úgy vélte: az MR2-Petőfi nem biztosítja a műsorszámok és a nézetek sokszínűségének megjelenítését. „Sajnálom, hogy az ORTT presztízskérdést csinál a fellebbezésből, pedig az elsőfokú bíróság ítélete több mint egyértelmű” – kommentált tegnap Such György, a Magyar Rádió Zrt. elnöke. MTI-Eco


