Távozik posztjáról az energiahivatal elnöke
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVezérváltás. Távozik a Magyar Energia Hivatal (MEH) éléről Horváth J. Ferenc. Információk szerint maga az elnök kérte a nyugdíjazását szeptembertől. A posztot egyébként 2003. november 10-e óta tölti be, megbízatása hat évre szólt. A nyugdíjazási kérelmet már Bajnai Gordon miniszterelnök is el-fogadta.
A Népszabadság Horváth J. Ferenc távozását kapcsolatba hozza azzal, hogy az energiahivatal módosította korábbi álláspontját a négy áramszolgáltatóra kirótt kötelezettségről. A szolgáltatóknak fogyasztónként 500 forintot kell visszafizetniük a magasabb árrés miatt. A hivatal áprilisban még úgy határozott, az összeg 60 százalékát a fogyasztóknak, 40 százalékát pedig a kis jövedelmű rászorulóknak kellett volna megfizetni. A napokban módosította döntését, az ötmilliárd forintot részben a krízisalapba, részben alapítványba kell befizetnie a négy áramcégnek. MTI-Eco


