Új generációs nukleáris üzemanyagot kap Paks
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA TVEL leányvállalata, a JSC Gépgyártó Üzem előállította az első 12 üzemanyag-kazettát, valamint hategységnyi TVS ARK második generációs gadolínium üzemanyagot – ezt már az idén felhasználják a négyes blokkban, a jövő évtől pedig a többiben is – a Paksi Atomerőmű számára. Az új üzemanyag lehetővé teszi az erőművek hatékonyságának növelését. A TVEL már 25 éve szállít Paksnak nukleáris üzemanyagot. VG


