Bővít a Kia a zsolnai gyárban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzeptember 7-től három műszakban gyárt járműmotorokat a dél-koreai Kia autógyártó zsolnai üzeme: a jelenlegi két műszak újabb nyolc órával történő kiterjesztése száz új alkalmazott felvételét jelenti. A Kia szóvivője elmondta: a 24 órás termelés keretében egy új dízelmotor gyártását is megkezdik, amelyet a Kia Cee'd modellekbe építenek be. Emellett egy, a Kia Venga számára gyártandó új motor is készül majd a pluszműszak alatt. MTI-Eco


