Hallgat az állam a pályadíjpénzről
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA tegnapi határidőig nem kapott értesítést a vasúti pályadíj meghatározásáért felelős Vasúti Pályakapacitás-elosztó (VPE) Kft. arról, hogy milyen mértékű vagy arányú költséget vállalna magára a következő időszakban az állam a vasúti pályadíjakból. A VPE a Pénzügyminisztérium, valamint a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium válaszát várta. Mivel az állam augusztus 31-ig nem jelezte teherviselési szándékát, ez úgy tekintendő, mintha nem is akarna fizetni, vagyis a pályadíjak egésze az infrastruktúra használóit terheli, azaz 50-70 százalékos díjeme-lés várható. 2007-ben az állam 852 millió euróval támogatta a díjakat. Az új díjaknak október közepére kell megjelenni. VG


