Hűtőgépgyárat zár be a Whirlpool
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKöltségcsökkentés címén bezárja Indiana állambeli gyárát a Whirlpool, ezzel egyidejűleg elbocsátja 1100 dolgozóját. A létszámleépítés a háztartásigép-gyártó teljes munkaerejének 1,6 százalékát érinti. Korábban a vállalat azt közölte, hogy ötezer alkalmazottjától válik meg 2010 végéig. A bezárandó üzem gyártókapacitását Mexikóba helyezik át. A cég profitja tavaly 35 százalékkal zuhant az egy évvel korábbihoz képest. n VG


