BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Idén is bővített itthon a Continental

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az idén is bővítette magyarországi gyárait a Continental AG. A cég Veszprém mellett tegnap felavatta tesztpályáját.

A tesztpálya a megyeszékhelyen lévő elektronikus fék- és menetstabilizáló rendszereket fejlesztő és gyártó üzemének munkáját segíti; makói és váci üzemében pedig többen dolgoznak, mint a válság előtt.

A veszprémi tesztpálya megnyitóján Ralf Cramer, a Continental AG igazgatótanácsának tagja, a Chassis & Safety üzletág vezetője kijelentette, hogy a világcég elektronikus fékrendszerek fejlesztését támogató beruházásokat tervez, és az elkövetkező években folytatni kívánja a telephely modern fejlesztőközponttá történő bővítését.

A megyeszékhelyen 1993-ban alapított Continental Teves Magyarország Kft. 1100 munkatársa kerék- és perdületérzékelő szenzorokat gyárt blokkolásgátló (ABS), valamint elektronikus menetstabilizáló (ESC) rendszerekhez.

E rendszerek vizsgálatához 3,74 millió euróból épített több mint egy kilométeres tesztpálya különféle tapadású útfelületekből, valamint egy egyenetlen felületű pályaszakaszból áll, és induláskor 14 mérnököt valamint három technikust foglalkoztat.

További részletek a holnapi Világgazdaságban

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.