Zágrábban lobbiznak az oroszok
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzándéknyilatkozatban jelezte a horvát kormánynak a Szurgutnyeftyegaz orosz gáztársaság, hogy elcserélné 21 százalékos Mol-paketjét a magyar olajtársaság tulajdonában lévő 48 százalékos INA-részvénycsomagra – értesült a Nacional. A horvát lap szerint a tranzakció Zágrábnak is érdekében állna, így szorosabbra fűzné „gázkapcsolatait” Oroszországgal. Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy hete azt mondta a hvg.hu portálnak, az olajcég nem kívánja feladni horvátországi érdekeltségét. VG


