Megfeleződhet a KÁT-os kapcsolt erőművek köre
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Kevesebb mint fele maradhat benn a kötelező átvételi rendszerben (KÁT) a kapcsolt hő- és áramtermelő erőműveknek 2011-ben – jelentette ki Matos Zoltán, a Magyar Energia Hivatal elnöke. A hivatal év végéig minden termelő esetében meghozza a döntést. Matos hozzátette: a döntésnél mérlegelik, hogy az adott erőmű mint befektetés megtérült-e már, illetve hogy a kötelező átvételből származó hasznot valóban a távhőfogyasztók élvezhetik-e. Aki ez utóbbit nem tudta igazolni, vagy nem is távfűtési célra termelt hőt, nem adhatta be a KÁT meghosszabbítására vonatkozó kérelmet – tudósít az Energiainfó.
A MEH elnöke kifejtette: ezzel jelentősen csökken 2010 után a KÁT-kassza, amely lehetőség a kapcsolt erőművek számára 2015-ben teljesen megszűnik. (Ez nem vonatkozik a megújuló forráson alapuló energiatermelésre, amelynek segítésére eredetileg létrehozták ezt a támogatási formát.) Matos Zoltán úgy fogalmazott, a 2011 utáni években már korántsem lesz olyan látványos a KÁT-kassza csökkenése, mint a jövő év végén. VG
valóban megújuló alapú termelés esetében megmarad a kötelező áramátvétel 2015 után is.


