BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megfeleződhet a KÁT-os kapcsolt erőművek köre

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Kevesebb mint fele maradhat benn a kötelező átvételi rendszerben (KÁT) a kapcsolt hő- és áramtermelő erőműveknek 2011-ben – jelentette ki Matos Zoltán, a Magyar Energia Hivatal elnöke. A hivatal év végéig minden termelő esetében meghozza a döntést. Matos hozzátette: a döntésnél mérlegelik, hogy az adott erőmű mint befektetés megtérült-e már, illetve hogy a kötelező átvételből származó hasznot valóban a távhőfogyasztók élvezhetik-e. Aki ez utóbbit nem tudta igazolni, vagy nem is távfűtési célra termelt hőt, nem adhatta be a KÁT meghosszabbítására vonatkozó kérelmet – tudósít az Energiainfó.

A MEH elnöke kifejtette: ezzel jelentősen csökken 2010 után a KÁT-kassza, amely lehetőség a kapcsolt erőművek számára 2015-ben teljesen megszűnik. (Ez nem vonatkozik a megújuló forráson alapuló energiatermelésre, amelynek segítésére eredetileg létrehozták ezt a támogatási formát.) Matos Zoltán úgy fogalmazott, a 2011 utáni években már korántsem lesz olyan látványos a KÁT-kassza csökkenése, mint a jövő év végén. VG


valóban megújuló alapú termelés esetében megmarad a kötelező áramátvétel 2015 után is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.