Tízezres leépítés az Arcelor Mittalnál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTízezer munkahelyet szüntet meg jövőre az Arcelor Mittal – írta a Reuters. A világ legnagyobb acélgyártója ezzel várhatóan félmilliárd dollárral lesz képes a költségeit csökkenteni. A társaság jelenleg 285 ezer embert foglalkoztat. Az Arcelor Mittal a Reuters-hír közzétételét követően jelezte: nem kívánja kommentálni az értesülést, amíg nem született döntés. A korábbi hírek szerint főleg adminisztrációs vonalon várhatók leépítések. A vállalat korábban a termelés csökkentésére, illetve a munkaidő rövidítésére tett javaslatot németországi üzemeiben. VG


