Bár az európai légügyi hatóságok még nem hoztak pozitív döntést és ma a járatoknak mindössze egyharmada indult el az öreg kontinensen, a Lufthansa engedélyt kapott 50 járat elindítására.
Az óriáscég 15 ezer utasát hozza haza Németországba az izlandi hamu miatt nagyrészt továbbra is zárt európai légtérben. A cég szóvivője az AP jelentése szerint elmondta, hogy más társaságok, például az Air Berlin is repülési engedélyért folyamodott.
Az illetékes európai felügyeleti szervezet, az Eurocontrol közlése szerint a tervezett 28 ezerből 8-9 ezer repülő indult útnak ma, a légi utaztatók veszteségei mostanra elérhetik az 1 milliárd dollárt. Az izlandi meteorológusok szerint a vulkán mostanra jóval kevesebb hamut lövell ki, a hamufelhő pedig alacsonyabban száll, mint korábban.
A légitársaságokat képviselő IATA szakmai hibák elkövetésével vádolta az európai kormányokat és a légtér megnyitását kérte. Néhány légitársaság már megpróbálkozott a repüléssel: a KLM négy járatot indított, amelyek a hamufelhők közötti, tiszta sávban repültek Hollandia és Németország fölött. Az Air France, a Lufthansa és az Austrian Airlines szintén indított tesztjáratokat, de ezek mindegyike a hamufelhő alatt mozgott. Eddig csak kisebb repterek nyitottak ki újra, a légi közlekedési csomópontnak számító párizsi, londoni és amszterdami légi kikötők továbbra sem fogadnak gépeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.