BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Eladják az osztrák vasutat?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az ÖBB osztrák államvasutak részleges eladását javasolja az osztrák pénzügyminiszter. Az ok az állam súlyos eladósodása. Négy év múlva az osztrák államadósság, ha uniós előírás szerint be kell számítani a költségvetési körbe jelenleg nem tartozó tételeket is, így a vasút húszmilliárd eurós tartozását, eléri a GDP 90 százalékát. Új források után nézve Maria Fekter pénzügyminiszter tabukat döntöget, stratégiai partnernek el akarja adni az államvasutak egyes részeit. Konkrétan a személyszállítási ágazatot, illetve a Rail Cargo Austriát, amelyhez a MÁV Cargo is tartozik. Az infrastruktúra változatlanul az állam kezelésében maradna. Osztrák vasúti szakértők a kívánatos partnerek között emlegetik a német Bundesbahnt, illetve a francia SNCF-et.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.