BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Malév-forgalom: a tavalyihoz hasonló szezon

A Malév idei nyári forgalma hasonló a tavalyihoz. Ez a legforgalmasabb időszak, az utasok száma az előrejelzések szerint megközelíti az egymilliót júniusban, júliusban és augusztusban – közölte a Világgazdaság megkeresésére a légitársaság. Tájékoztatásuk szerint a legtöbb utas Londonba, Koppenhágába és Párizsba repült a nyári szezonban. A Malév idei új nyári slágere Barcelona, mely beváltotta a társaság várakozásait, a járat telítettsége júliusban már meghaladta a 90 százalékot.

Ugyancsak sikeresnek ítélik meg a másik kedvelt spanyolországi célállomást, Málagát is, ahova a Malév már ötödik éve repül a nyári szezonban: a járat telítettsége júliusban elérte a 95 százalékot. Az idén nyáron a görög célállomásokról (Athén, Szaloniki) ugyancsak nagyon sokan utaznak a céggel Budapestre és más európai célállomásokra.

A Malévnál a napokban 18,5 milliárd forintos tőkeemelést hajtottak végre, erről a társaság 2011. augusztus 10-re összehívott, felfüggesztett, végül e hét kedden folytatott rendkívüli közgyűlésén döntöttek. N. M.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.