Világmárkáknak dolgozik egy 13 fős budapesti, XX. kerületi mikrovállalkozás. A Wolfmasch Egyedi Gépgyártó Kft. közel tíz millió forintos uniós támogatással építette újjá 300 négyzetméteres központját, ahol egyebek mellett a Lego, a General Electric és a ZF egy-egy olyan gépsora, gyártóeszköze is készül, amelyekből kettő Brazíliában üzemel. A beruházást tegnap avatta fel Farkas László ügyvezető igazgató.
A társaság a közelmúltban befejezett, teljeskörű telephely-felújításhoz a Közép-Magyarországi Operatív Program KMOP-1.5.3/C-10 számú felhívásának keretében 9,9 millió forint támogatást kapott, beruházása összesen 39,5 millió forintba került. A mikrovállalkozás egyébként készített már egyedi gyártósorokat és gépeket a fentiek mellett a Philipsnek, a Keroxnak és a Braunnak is. Az említett Legónál a Wolfmasch által épített ultrahangos hegesztőgép illeszti egymáshoz a Lego-lovak két felét, de épített már a cég fénycsőszerelő berendezést is, sőt, e társaság gépei állítják be és ellenőrzik például a Suzukik és Opelek ablakmosó berendezéseit.
A cégnél dolgozó gépészmérnökök Farkas László vezetésével nem csak megtervezik, de helyben le is gyártják az elképzelt gépeket, amelyeket gyakran a majdani működés helyszínén szerelnek össze. Az új, 207,5 négyzetméter alapterületű gyártóműhely a hozzá tartozó kiszolgáló helységekkel és irodákkal tovább növeli a cég gyártásának színvonalát és kapacitását, csökkenti az energiafelhasználást és két új munkahelyet is teremt.
A Wolfmasch sikere annyiban nem egyedülálló, hogy 2011-ben az ország egészének exportján belül is jelentős súlyt képviselt a gépipar kivitele. Igaz, ez az évi néhány százmillió forint forgalmú budapesti társaságnál sokkal nagyobb cégekhez kötődött. A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség (MAGEOSZ) adatai szerint a szövetség főként energetikai berendezéseket, részegységeket illetve félkész termékeket, alkatrészeket gyártó 40 tagja tavaly 15–20 százalékkal növelte kivitelét, és 2012-ben is hasonló bővülés várható. Tavaly a fő piac Európa, ezen belül is elsősorban Német-, Francia- és Olaszország volt, és ezek lesznek várhatóan az idén is. A szűkebb értelemben vett gépgyártók tavaly az első kilenc hónapban együtt nagyjából 1600 milliárd forint árbevételt értek el, ennek 30–40 százaléka késztermékek eladásából származott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.