Ülőhelyfoglalás - Az Easyjet szerint övé a világ legjobb rendszere
Az áprilisban kezdődő tesztelés óta több mint 2 millióan utaztak így 12 500 járaton. 70 százalékuk szerint az új rendszer jobb, mint az easyJet-en eddig alkalmazott foglalási mód. Akik nem szeretnének utazás előtt ülést választani, továbbra is élhetnek a hagyományos foglalás lehetőségével, ahol a társaság a check-in folyamat során választ helyet a repülőre, térítésmentesen.
Az easyJet azt állítja, hogy a világ legjobb ültetés algoritmusával rendelkezik, így azok, akik nem foglaltak ülést, de együtt vásárolták meg a jegyüket, lehetőség szerint egymás mellé kerülhetnek majd a gépen is.
"Biztosak vagyunk abban, hogy ez a lépés nemcsak a meglévő utasainknak szerez örömet, hanem új utasokat is ösztönözhet arra, hogy velünk repüljenek" – mondta a bevezetés kapcsán Paul Simmons, az easyJet UK igazgatója.