A kormány szerint a sikert jól mutatja, hogy már közel 20 ezer munkáltató több mint 800 ezer dolgozója rendelkezett a cafeteria ezen formájával. A bevezetés óta közel 80 milliárd forintot töltöttek fel a kártyákra, és 51 milliárd forintot már el is költöttek azokról a munkavállalók a több mint 41 ezer elfogadóhely egyikén. Csakhogy a KSH adatai szerint tavaly a kereskedelmi szálláshelyek bevétele mindössze 10 milliárd forint volt SZÉP-kártyából. Még siralmasabb, hogy összességében 3 milliárd forintért váltottak be üdülési csekket. Annak tükrében még gyengébb az eredmény, hogy a szállásdíjbevétel 152 milliárd forint volt 2012-ben, ami folyó áron 8,2 százalékos növekedést jelentett. Fénykorában az üdülési csekk sokkal népszerűbb volt a SZÉP kártyánál: még 2009-ben 25,4 milliárd forint bevétele származott a csekkből a szállásoknak, 2010-ben pedig 28,9 milliárd forint. Szintén fontos tényező, hogy 2009-ben még 2 millió csekktulajdonos volt. A kártyát nagyon kevesen használják eredeti rendeltetésének megfelelően üdülési, rekreációs, azaz szállodai célra, helyette horribilis mértékben napközbeni étkezésre, ételek vásárlására. A siker vagy a kudarc idén már tisztán látható lesz, hiszen az üdülési csekkek végleg kikopnak a rendszerből.
A második legnépszerűbb cafeteria az Érzsébet-utalvány, amely lassan konkurens nélkül marad, hiszen a Le Chéque Déjeuner Kft. nemrég függesztette fel a magyarországi értékesítési tevékenységét.
„Az elfogadóhelyek nyolcvan százalékát az élelmiszer-üzletláncok boltjai teszik ki, húsz százalékát pedig a kisboltok. Az elfogadóhelyek kétharmada magyar tulajdonban van” – mondta Guller Zoltán miniszteri biztos.
A Nemzeti Üdülési Szolgálat tavaly több mint 86 milliárd forintos forgalmat realizált, az idei évre vonatkozó tervek pedig már 130 milliárd forintról szólnak. A mérlegadatokat május végén teszik közzé a cégbíróságon.
„Az elfogadóhelyek nyolcvan százalékát az élelmiszer-üzletláncok boltjai teszik ki, húsz százalékát pedig a kisboltok. Az elfogadóhelyek kétharmada magyar tulajdonban van” – mondta Guller Zoltán miniszteri biztos.
A Nemzeti Üdülési Szolgálat tavaly több mint 86 milliárd forintos forgalmat realizált, az idei évre vonatkozó tervek pedig már 130 milliárd forintról szólnak. A mérlegadatokat május végén teszik közzé a cégbíróságon.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.