BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Átalakul a Siemens szervezete

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Siemens újrarendezi regionális szervezetét, és megerősíti központi konszern-egységeit: egy szervezeti szint kiesik, a többi erősebb lesz.

A német Siemens csoportnál megszűnik a vállalat eddigi ország csoportok (klaszterek) szerinti felosztás, tette közzé a társaság.

Az egyes országok ezáltal a jövőben nagyobb kompetenciával fognak rendelkezni. Ezzel a Siemens erősíteni akarja az ügyfeleihez való hozzáférést és kiépíteni üzleti tevékenységét a régiókban. „ A klaszter-szervezet eltörlésével egyszerűbbé és piac közelibbé alakítjuk a Siemenst. Jelentősen megerősítjük régióinkat, amelyek vezetői lesznek ügyfeleink legfontosabb kapcsolatai”, mondta Joe Kaeser, a Siemens AG elnö-ke és CEO-ja.
 
Az átrendezéssel megszűnik egy szervezeti szint a konszernben és az országok szorosabban kapcsolódnak a szektorok üzleti tevékenységéhez. A Siemens számára üzleti volumen és növekedési kilátások tekintetében legfontosabb országok a jövőben az igazgatóság négy tagjának fognak jelenteni (beszámolni), akik az Energia, Egészségügy, Ipar, valamint Infrastructure & Cities (Infrastruktúra & Városok szektorokért felelősek. Ezek az úgynevezett Lead Countries hozzák az árbevétel 85 százalékát, a kisebb országok pedig közvetlenül ezekhez lesznek hozzárendelve, illetve ezeknek jelentenek.

A regionális szervezet átrendezésével párhuzamosan újra felosztják az igazgatóságon belül a régiók felügyeletét. Az Energy szektor CEO-ja, Michael Süß lesz a NAFTA régió és a Közel-Kelet felelőse; az Egészségügyi Szektor CEO-jához, Hermann Requardthoz tartozik Dél-Amerika és Japán, az Ipar szektor CEO-jához, Siegfried Russwurmhoz Európa, Afrika és a FÁK, végül az Infrastructure & Cities CEO-ja, Roland Busch kapja az Ázsia régiót (Japán nélkül) és Ausztráliát. A regionális szervezet átalakításának célja, hogy javítsa a behatolást a helyi piacon.

Ezen túlmenően optimalizálni és „kötegelni” kell a struktúrákat a központi konszern-egységeken belül. Így például a portfólió-intézkedésekben illetékes és jelenleg a Corporate Finance szervezetébe tartozó Mergers & Acquisitions részleg a továbbiakban a Corporate Development részévé válik, amely az elnöknek és CEO-nak jelent. Ugyanez vonatkozik az új Governance & Markets részlegre, amelyben a konszern-szintű governance és a tőkepiaci funkció lesz összevonva. A Siemens Management Consulting, a házi tanácsadó szervezet a Stratégia központi részlegbe tagozódik be. Az eddig központilag vezetett értékesítési szervezet, a Siemens One és annak city account menedzserei az Infrastructure & Cities szektorba kerülnek át. Végül a "Business Excellence"- funkciók, mint pl. a projekt- és minőségirányítás a Chief Technology Officer (CTO) alá fognak tartozni. „ A központi részlegek megerősítésével és áramvonalasításával lényege-sen ütőképesebbé válunk” – mondta Joe Kaeser.

Világgazdaság Online-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.