S-osztály: Vietnam még Kínát is beelőzte
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMeglepő módon nem Kína, hanem Vietnam lett a második ország a világon, ahol Mercedes S-osztályt gyártanak. A napokban ünnepélyes keretek között gördült le a Ho Si Minh városban található üzem szalagjáról, ahol a személyautók mellett autóbuszok is készülnek. Németországból viszik a motort, a hajtásláncot és az utasteret, de a karosszériát már helyben készítik el és fényezik le. Az autót a Németországban megszokott minőségellenőrzéssel tesztelik.


