BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ebola-járvány ütheti fel a fejét Texasban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Újabb ebolás esetet jelentettek Texas államban, ahol az Ebola-fertőzésben meghalt libériai férfi egyik ápolónőjén elvégzett előzetes vizsgálat lett pozitív a hatóságok vasárnapi tájékoztatása szerint.

Megerősítés céljából az atlantai járványügyi hatóság (CDC) újabb vizsgálatot végez. A dallasi presbiteriánus kórházban dolgozó, meg nem nevezett ápolónőnél, aki több alkalommal is huzamosabb időt töltött el az elkülönítőben a betegségbe belehalt Thomas Eric Duncan libériai állampolgárral, pénteken lépett fel nem túl magas láz. A új feltételezett beteget ezért elkülönítették.

Az ápolónő viselt ugyan egészségügyi felszerelést, de szakértők szerint megsértette a biztonsági előírásokat. A mulasztás körülményeinek feltárására irányuló vizsgálat elsősorban a Duncanen alkalmazott vese-dialízis és légúti intubálás különösen fertőzésveszélyes területére összpontosít.

A Fehér Ház vasárnap közleményt adott ki, amely szerint Barack Obama elnök elvárja, hogy a szövetségi hatóságok pótlólagos intézkedések bevezetésével biztosítsák az egészségügyi rendszerben a biztonsági előírások betartását.

Az új feltételezett beteg állapota stabil. A megelőzés érdekében elkülönítőben helyeztek el egy, az ápolónővel közeli kapcsolatban álló személyt. A dallasi tűzoltóság veszélyes anyagok kezelésére szakosított egysége fertőtlenítette a beteg autóját, lakóházának közös helyiségeit és megkezdte lakásának kezelését is.

A texasi egészségügyi szolgálat biztosa elmondta, számítottak arra, hogy lehet újabb megbetegedés. David Lakey hozzátette, bővítik a betegséggel foglalkozó dallasi csoportot, és rendkívüli alapossággal igyekeznek majd gátat szabni a vírus további terjedésének. Thomas Frieden, a CDC igazgatója szerint elképzelhető, hogy az elkövetkező napokban további ebolás betegeket fognak találni.

Duncan, akit a mostani járvány során az Egyesült Államokban elsőként diagnosztizáltak Ebolával, szerdán halt meg Dallasban. Az amerikai hatóságok eddig összesen 48 személyt figyeltek meg, akik érintkezésbe kerültek vele, de a szűrés mostantól kiterjed az egészségügyi dolgozókra is.

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) szerint az idei, Nyugat-Afrikában kitört járvány során több mint 8300-an kapták el a kórt, s több mint 4 ezren haltak már bele. Az eddig megfertőződött 416 egészségügyi alkalmazott közül 233-an nem élték túl a betegséget.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.