Bevásárlójáratot indítanak a magyar határról Nagyváradra
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Vasárnap Újraindítja szombattól a Nagyvárad és Biharkeresztes közötti menetrend szerinti autóbuszjáratot a nagyváradi tömegközlekedési vállalat. Csúzi István vezérigazgató az Agerpres román hírügynökségnek elmondta: a cég meggyőzött egy hipermarketet, hogy részben finanszírozza a járat működtetését. A felek egyéves szerződést írtak alá, a hipermarket a költségek és a bevételek közötti különbséget állja, és ezért 3500 lej és 10 ezer lej között mozgó összegeket fizet a tömegközlekedési vállalatnak. A román állami hírügynökség szerint a hipermarket abban bízik, hogy hétvégenként 150-250 vásárlót nyer majd, aki Romániába utazik vásárolni, mert Magyarországon a hipermarketek zárva vannak, és az általános forgalmi adó Romániában 9 százalék az élelmiszerek esetében. Munkanapokon három járat, hétvégén hat működtetésével lehetőséget teremtenek ingázásra annak a mintegy 700 Bihar megyeinek is, aki Biharkeresztesen vásárolt házat, de Nagyváradon dolgozik, vagy oda járatja a gyermekeit iskolába. A működtetők a magyarországi munkanélkülieknek is lehetőséget akarnak teremteni, hogy a nagyváradi ipari parkban találjanak állást.
A hírügynökség Barabás Ferencet, Biharkeresztes polgármesterét is idézi, aki örömét fejezte ki a járat beindításáért. Egy jegy ára 500 forint (7 lej) lesz, az út időtartama egy-másfél óra a határellenőrzéstől függően. Hasonló járat működött már 2011 és 2013 között is. Akkor azért szüntették meg, mert nem volt jövedelmező, legfeljebb 80 utas vette igénybe.


