BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megindokolta a Volkswagen, miért nem akar fizetni a spanyol kormánynak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A VW-csoport vitatja, hogy fizetnie kellene a hamisítási botrány miatt a spanyol kormánynak - közölte a  spanyol ipari miniszter a TVE közszolgálati televízióban.

José Manuel Soria elmondta: a vállalat azzal érvel, hogy ők a nitrogénoxid-kibocsátásra vonatkozó adatokat manipulálták, a szén-dioxid-kibocsátási értékeket nem. Márpedig ez utóbbi volt az alapja a spanyol kormány autóvásárlási támogatásának.

A miniszter hangsúlyozta: kérte a céget, hogy állításait hivatalos adatokkal is támassza alá.

A spanyol kormány autónként 1000 eurós összeget követel VW-csoporttól, amellyel az alacsony károsanyag-kibocsátású járművek vásárlását támogatta.

A PIVE-terv nevű, 2012 óta létező program lényege, hogy aki használt autóját környezetbarát gépkocsira cseréli, az 2000 eurós kedvezményt kap, amelyet a kormány és a bekapcsolódó cégek fele-fele arányban vállalnak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.