Százmilliárd értékű beruházást támogatnak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságNégy külföldi és három magyar vállalat nagyberuházását összesen több mint 19 milliárd forinttal támogatja a kormány – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth rádióban. A miniszter ismertetése szerint a kormány szerdán fogadta el előterjesztését a hét vállalat beruházásához nyújtandó állami támogatásról. A vállalatok összesen 99,5 milliárd forint értékben hajtanak végre beruházásokat, és ezzel 2065 új munkahelyet teremtenek – tette hozzá. Támogatásban részesül három autóipari vállalat – a német Bosch, az indiai SMR és a japán Exedy Dynax –, valamint a svájci Interspan Faipari Kft., továbbá három magyar cég, a könnyűfémöntéssel foglalkozó Ecseri Kft., a baromfivágással és -feldolgozással foglalkozó Master Good Termelő és Kereskedelmi Kft. és az MCS Vágóhíd Zrt. Szijjártó kiemelte: a magyar beruházásösztönzési rendszer már nemcsak a nagy nemzetközi vállalatok, hanem a közepes, nagyvállalati szint felé tartó magyar cégek számára is elérhetővé vált.


