Leépítésekre készül Európában a GE
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKomoly mértékű, 6500 főt érintő elbocsátásra készül Európában az amerikai General Electric a következő két év során – jelentette az AP hírügynökség. A lépésre az Alstom erőművi üzletágának megvásárlása nyomán kerül sor: a GE France szóvivője, Laurent Wormser tájékoztatása szerint az elbocsátás Franciaországban 756 főt érint, főként az adminisztratív területen, a párizsi régióban. Az elbocsátásokról már el is indultak az egyeztetések a szakszervezetekkel. A GE ugyanakkor tartani szeretné magát ahhoz a vállalásához, amely szerint Franciaországban az Alstom-üzletág megvétele nyomán – három év alatt – ezer új munkahelyet is teremt majd. A magyar GE az Indexnek a hír kapcsán elmondta: a javasolt európai átszervezés legnagyobb részére a kelet-közép-európai régión kívül kerül sor. Magyarországon várhatóan legfeljebb 40 munkahelyet érint.
A hír kapcsán az MTI emlékeztetett arra, hogy a GE még 2014-ben állapodott meg az Alstom francia gépipari konszernnel arról, hogy 12,35 milliárd euróért megvásárolja annak energiaipari üzletágát. Az akvizíció tavaly novemberben zárult le, és a korrigált vételár végül 9,7 milliárd euró (körülbelül 10,6 milliárd dollár) lett. A GE tavaly indított mélyreható szerkezetátalakítási terve a nem európai országokat is érinti, de a vállalat nem erősítette meg azt a francia lapértesülést, hogy 10 ezer munkavállalóját bocsátaná el szerte a világban. A vállalat arra számít, hogy 2018-ra a bevételeinek 90 százaléka egyebek mellett a repüléstechnikai, energiaipari és vízkezeléssel kapcsolatos termékeinek értékesítéseiből fog származni. Ezen területek aránya 2013-ban kevéssel haladta meg az 50 százalékot az összes bevételen belül.


