Nehéz nyugdíjaztatni az angol szénerőműveket
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Nehézkes lesz leállítani a legtöbb angliai szénüzemű erőművet 2025-ig, ahogyan azt az ország kormánya akarja, és ahogyan azt a múlt őszi párizsi klímacsúcson be is jelentették, jósolja a Financial Times. A lépésről tavasszal kívánnak egyeztetni a létesítmények tulajdonosaival. E héten léptek életbe az Európai Unió eddiginél szigorúbb üvegházhatásúgáz-kibocsátási normái, de ezeknek hét, érintett erőmű inkább meg akar felelni, mint hogy bezárják őket. Néhányat az üzemeltetőik átállítanának fa- és fapellettüzelésre, másoknak pedig a hatékonyságát javítanák.
Az ország gázüzemű erőműveire közben évek óta alig költenek, igaz, az utóbbi időben már újra vonzóvá teszik őket az alacsony gázárak. E télen az országban villamosenergia-túltermelés várható, miközben a kereslet rekordmélységbe eshet.


