Nem lesz tolongás az EK ügyfeleiért
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAligha kell azoknak az áramkereskedőknek vagy szolgáltatóknak villamosenergia-beszerzési tendereket kiírniuk, amelyeknek február 1-jétől osztozniuk kell az ellehetetlenült Energetikai Központ Zrt. (EK) közel 15 ezer ügyfelén. Az egyetemes szolgáltatóknak ugyanis akkora a saját ügyfélkörük, amelyhez képest egy forrásunk szerinti hibahatár-közeli az a vevőszám, amelyet majd át kell venniük, ráadásul jellemzően kis felhasználású háztartásokról van szó.
A szabályozás szerint e 15 ezer vásárló ellátására az energiahivatal (MEKH) pályázatot ír majd ki, már fel is szólította a kereskedőket és a szolgáltatókat, hogy január 14-én 16 óráig adják be ajánlatukat. A kereskedők sem kínálhatnak magasabb tarifát annál, mint amit az egyetemes szolgáltatásban érvényesíteni kell. De nem is kell tolongani: a MEKH a saját belátása alapján is kijelölheti az ellátó nélkül maradt lakossági felhasználók végső menedékes szolgáltatóját. Kézenfekvő, hogy ez a felhasználó korábbi egyetemes szolgáltatója legyen.


