Brutális veszteség az Eninél
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Tigáz tulajdonosa, az olasz Eni 8,46 milliárd eurós veszteségről adott számot negyedik negyedéves beszámolójában. Az olajpiaci árzuhanás egyenes következményeként a legnagyobb piaci értékű itáliai vállalat – a tavalyihoz hasonlóan – 2016-ban is 20 százalékkal csökkenti beruházásait. A költségcsökkentés jegyében visszafogja kitermelését, és újratárgyalja beszállítói szerződéseit is. A cég a következő három évre 60 dolláros hordónkénti átlagos olajárral kalkulál, s ehhez igazítja kapacitásait is. Az energiavállalat drasztikus költségcsökkentéseivel elérte, hogy a korábbi 63 helyett már 50 dolláros olajár mellett is képes kitermelni a befektetők által elvárt osztalékot – húzta alá a The Wall Street Journalnek adott interjújában Claudio Descalzi vezérigazgató. Az Eni egyébként 2015 záró negyedévét az előző évinél harmadával kevesebb, 13,9 milliárd eurós bevétellel hozta le, miközben vesztesége megháromszorozódott. A cég 4,66 milliárd euróval értékelte le könyveiben gáz- és olajipari érdekeltségeit.


