Eltörli a roamingdíjat a Vodafone
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A számlás előfizetők számára teljesen eltörli a roamingdíjat Európában a Vodafone Magyarország – jelentette be a cég pénteki sajtótájékoztatóján Diego Massidda, a vállalat vezérigazgatója. A lépés a korlátlan beszélgetési és SMS-küldési lehetőséget kínáló RED csomagokat használóknak nem jár díjváltozással, míg az olcsóbb szolgáltatásokra előfizetők esetében kismértékben nőnek majd a havi tarifák. A változás azt jelenti, hogy az Európai Unió országaiból, illetve további öt európai országból a hazai díjak mellett telefonálhatnak Magyarországra a külföldre utazók.
A Vodafone vezérigazgatója jelezte, hogy a bizonyos RED-es csomagoknál egy éve bevezetett roamingdíjmentesség népszerűnek bizonyult a társaság előfizetői körében, egy év alatt 75 millió percnyi beszélgetést folytattak a lehetőséggel élve, illetve 150 millió megabyte-nyi adatforgalmat bonyolítottak le a mobilosok, akik több mint 14 milliárd forintot spóroltak meg. Diego Massidda bejelentette azt is, hogy a mobilszolgáltató megnöveli a csomagokban foglalt adatmennyiséget is, ami több konstrukció esetében duplázást jelent.
A társaság az üzleti ajánlatait is megújítja, ennek keretében a kis- és középvállalatoknak szánt csomagok egy részében megduplázza az elérhető adatkeretet. Ezen túlmenően valamennyi ajánlatra kiterjesztik az eddig csupán a Business Red tarifákba beépített roamingszolgáltatást, így ezeket a csomagokat is ugyanúgy lehet használni Európa nagy részén, mint itthon – mondta el Király István, a Vodafone vállalati szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyettese. A Magyar Telekom múlt csütörtökön jelentette be, hogy április elsejétől új csomagokat vezet be üzleti előfizetőinek, amelyekben szintén roamingdíj nélkül telefonálhatnak az EU-ban.
A roamingdíjak az elmúlt években fokozatosan csökkentek az Európai Unióban, az újabb tarifaesés április 30-án jön, amikortól egy perc beszélgetés és egy megabyte adatforgalom 5 eurócentbe kerül majd. A roamingtarifa véglegesen 2017. június 15-én szűnik meg az Európai Unióban.


