Füstbe ment a francia mobilfúzió
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA francia kormány 23 százalékos tulajdonában lévő, piacvezető Orange és a harmadik számú mobilszolgáltató, a Bouygues Telecom fúziós kísérlete megfeneklett, a felek ugyanis nem tudtak megállapodni abban, hogy mennyit ér valójában a portéka, így a 10 milliárd euró értékű egyesülés során mennyi készpénzt és Orange részvényt kaphatnak a Bouygues tulajdonosai.
Az egyesüléssel megszűnne az állam döntő befolyásoló szerepe, részvényhányada jelentősen csökkenne, ezért Párizs számára elfogadhatatlan a fúzió – amennyiben a feltételeken nem változtatnak. Márpedig a Bouygues részvényesei nem elégszenek meg az Orange-ban leendő 12 százalékos részesedésükkel, legalább 15 százalékot akarnak a készpénz mellé. A részvényeik mellé járó dupla szavazati jogról sem hajlandóak lemondani, hiába tette ettől függővé az ügylet jóváhagyását Emmanuel Macron gazdasági miniszter. Azt a kikötését is visszautasították, hogy a Bouygues hét évre szóló kötelezettséget vállaljon arra, hogy tőzsdei részvényvásárlásokkal nem növeli részesedését a közös vállalatban. Noha minden a fúzió mellett szól, a tárgyalások megszakadtak, s nincs hír arról, hogy újrakezdenék az egyeztetéseket.


