Tegnaptól a Molhoz tartozik a térségben az összes olyan benzinkút, amely korábban – Agip márkanéven – az olasz ENI-é volt. Az utolsó érintett lánc – a magyarországi – tegnap került végleg a hazai olajipari csoporthoz. Összesen 173 egységről van szó, amelyek jellemzően nagy forgalmú helyeken, azaz Budapesten és az autópályák mentén működnek, esetenként a meglévő Mol-kutak közelében. Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója azonban azt mondta, a vásárlás miatt elenyésző számú, egymás közelében lévő töltőállomásunk lesz.
Az Agip-kutak arculatának és működésének „molosítása” a jövő év második felére, legrosszabb esetben 2017 végére zárul. A várható költségeket nagynak mondta az igazgató lapunknak, de közelebbi becslést nem adott, mondván, töltőállomásonként eltérhet a szükséges változtatások mértéke. A kutak megvásárlásának árát üzleti titoknak mondta a tájékoztatón az igazgató. Az ügylettel a társasághoz került az ENI nagykereskedelmi tevékenysége is, kenőanyag-értékesítése viszont nem.
A Mol az elmúlt két évben (a mostanival együtt) összesen 450 Agip-kutat vett át. Magyarországi benzinkútjainak száma ezzel 537-re nőtt, aminek köszönhetően – az igazgató közlése szerint – az ország bármely pontjáról fél órán belül elérhető egy Mol-kút. Az olasz cég töltőállomásainak átvételét több térségi országban (Magyarországon nem) megelőzte az orosz Lukoil kútjainak az átvétele. A két tranzakció után a csoportnak összesen már több mint 2000 egysége van.
A Mol Magyarországon és Szlovákiában a legnagyobb üzemanyag-kiskereskedő, míg Csehországban a második, Romániában és Szlovéniában pedig a harmadik. Keresi a további hálózatfelvásárlási lehetőségeket is. Pozícióit elsősorban a saját finomítói által ellátott földrajzi területen erősítené. Azt is el szeretné érni, hogy töltőállomásait a vevői ne csak benzinkútnak, hanem kiskereskedelmi pontnak tekintsék, vagyis ott napi bevásárlást intézzenek, kávézzanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.