Új rádiós pályázatot ír ki a hatóság
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Class FM-et működtető társaság bár szerette volna, ha a médiahatóság öt évre meghosszabbítja a november közepén lejáró hétéves frekvenciahasználatát, de a Médiatanács a kérelemnek nem adott helyt – közölte tegnap a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
A hatóság viszonylag gyorsan lépett: a Class FM frekvenciahasználati joga ugyanis november 19-ig jár le, és a médiatörvény szerint ehhez képest legkorábban négy, legkésőbb pedig két hónappal kell döntenie arról, hogy meghosszabbítja-e a szerződést, vagy sem. A jogszabály szerint nem lehet megújítani a jogosultságot, ha például a médiaszolgáltató a szerződést vagy a médiatörvényben foglalt rendelkezéseket ismételten vagy súlyosan megszegte, és ezt a Médiatanács jogerős határozatában megállapította.
Ilyen nem volt, de a Médiatanács a médiaszolgáltatási jogosultságok megújítása során belátása szerint dönthet arról, hogy kíván-e élni a rendelkezési jogával, tehát hasznosítja-e a médiaszolgáltatási lehetőséget, és ha igen, akkor pályázati eljárást folytat-e le, vagy változatlan feltételekkel megújítja a korábbi médiaszolgáltatási jogosultságot.
A Médiatanács hangsúlyozta, hogy gondoskodott új pályázati terv kidolgozásáról is: év végéig egy bővülő vételkörzetű új szolgáltatás pályázható majd, így nyitva marad a kapu a Class FM szolgáltatójának is – nyertes pályázat benyújtása esetén – a jelenlegi rádiózás folytatására.
Az Advenio Zrt. elindul az új pályázaton, hiszen a tulajdonosok célja a folytonosság biztosítása a márka és a hallgatói bázis számára – közölte a rádió, amely szerint a frekvencia meghosszabbításának sem szakmai, sem jogi akadálya nem volt, így a hivatalos döntés kézhezvételét követően először jogászaikkal vizsgálják meg a kialakult helyzetet.
Néhány hónapja fordulatokkal teli időszakot élt meg a Class FM: május végén jelentették be, hogy eladták az országos kereskedelmi rádiót működtető társaságot, az Advenio Zrt.-t, amely így az egy amerikai befektető tulajdonában lévő Sláger Rádió Zrt.-hez került. Korábban Nyerges Zsolté volt a Class FM-et működtető Advenio, amely 2014-ben – amikor még felhőtlen volt a viszony Nyerges, illetve üzlettársa, Simicska Lajos és Orbán Viktor között – 3,6 milliárd forint bevétel mellett 87 millió forintos mérleg szerinti nyereséget ért el. Tavaly már szerényebb, 2,9 milliárd forintos bevétellel kellett beérnie az Adveniónak, de a társaság még így is 837 millió forint adózott eredményt ért el, a tulajdonosok pedig 1,5 milliárd forint osztalékot kaptak – amely 200 millió forinttal haladta meg a 2014-es összeget –, de amely után az Adveniónak már nem volt mérleg szerinti nyeresége.


