BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az alagútfúró várhat a pénzére

Elképzelhető, hogy a 4-es metró alagútját építő konzorciumnak várnia kell a pénzére, miután a kormányzat után a főváros is kilátásba helyezte a kifizetés leállítását. „A főváros egyelőre nem függesztette fel a 4-es metró kapcsán még felmerülő, mintegy húszmilliárd forint kifizetést, ennek lehetőségeit most vizsgálják a jogászok” – mondta a Világgazdaságnak Tarlós István főpolgármester. Az említett összeget javarészt az alagútépítést végző konzorciumnak kellene kifizetni, amellyel még 2006 januárban kötött szerződést az építkezésért felelős DBR Metro. Az alagútépítő a munkákat ugyan befejezte, de időközben jogvita alakult ki közötte és a főváros között, aminek eredményeként merülhetne fel a város esetleges fizetési kötelezettsége.

Az időközben megszületett OLAF-jelentés azon cégek között tartja számon az alagútfúró konzorciumot, amely két szabálytalanságot is elkövetett. Amíg nincs pont az OLAF-vizsgálat végén, és amíg nem tisztázódik a felelősség, addig az államháztartási törvény szerint Magyarország az adófizetők pénzét nem adhatja oda – mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. Márpedig ha az előzőek miatt az állam felfüggeszti az összeg kifizetését a fővárosnak, akkor ebben a jogvitában Budapestnek sincs lehetősége az összeg kifizetésére – érvelt a főpolgármester.

A 4-es metró beruházásának finanszírozása három forrásból állt össze: legnagyobbrészt uniós pénzekből, banki kölcsönökből, illetve az önrészből, amelyen a főváros és a központi költségvetés osztozott. Ez utóbbiért a Miniszterelnöki Hivatal a felelős. Most tehát az innen érkező pénz zárolásáról van szó.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.