BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Francia kézbe kerülhet az Opel

A Peugeot-Citroen csoport (PSA) megvásárolhatja a General Motors (GM) európai üzletágát, vele az Opel és a Vauxhall márkákat – értesült a Bloomberg. Az ügylet teljesen átrajzolná Európa autótérképét. A tavalyi év összesítése alapján 23,9 százalékos részesedésével piacvezető Volkswagen csoport versenytársat kapna, hiszen ha a kínai befektetők pénzén három éve megmentett PSA 9,9 százalékos részéhez hozzávesszük a GM 6,7 százalékát, akkor a 16,6 százalék már jelentős szelete a tortának, még ha nem is fenyegeti közvetlenül a VW csoport dominanciáját. Nagy pofont adnának viszont a Renault-nak, amely a 10,2 százalékos európai piaci részesedést elérve épp tavaly szerezte vissza a PSA-tól a második helyet. A GM-nek az

európai leányvállalat folyamatos veszteségforrása, érthető, hogy ha van jelentkező rá, akkor túlad rajta – a szentgotthárdi Opel motorgyárral együtt. Tavaly a GM Európában 5,4 százalékkal több, 979 ezer személyautót értékesített az autógyártói szövetség (ACEA) adatai szerint. A Bloomberg hírére a PSA árfolyama 5,9 százalékkal drágult a párizsi tőzsdén, 16,5 milliárd euróra értékelve ezzel a céget. A GM árfolyama 5 százalékkal emelkedett.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.