BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Két hét alatt kell elköltenünk 2,3 milliárdot

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Két héttel a lejárat előtt még mintegy 2,3 milliárd forint 2015-ös juttatás vár felhasználásra a Széchenyi Pihenőkártyákon – derült ki az MTI által megkérdezett kártyakibocsátók tájékoztatásából.

A fel nem használt pénzek automatikusan visszakerülnek a befizető munkáltatók bankszámláira. Az OTP Banknál 1,9 milliárd forint 2015-ös, idén május végén lejáró összeg vár elköltésre mintegy 168 ezer munkavállaló kártyáján. Az OTP SZÉP-kártya birtokosai a 2015-ös, 69,6 milliárd forint feltöltés 97 százalékát elsősorban étkezésre és pihenésre használták fel – tájékoztattak.

Az MKB Bank adatai szerint 383 millió forint vár még felhasználásra a 2015-ben nyújtott 12,5 milliárd forint munkáltatói juttatásból, ami az eredeti keret 3 százaléka. Mintegy 31 700 munkavállalónak van május 31-ig lejáró egyenlege.

A K&H Bank tájékoztatása szerint a 2015-ben feltöltött összeg kevesebb mint 1 százaléka van még a kártyákon.

A BDO Magyarország könyvvizsgáló és tanácsadócég összesítése szerint Magyarországon ma mintegy 14 ezer szálláshelyen, több mint 21 ezer vendéglátóhelyen és 17 ezer rekreációs helyen fogadják el fizetőeszközként a SZÉP-kártyát.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.