Cégvilág

Alig három hónap alatt képzik az informatikusokat

Az IT-szektor továbbra is ki van éhezve a tehetséges, tettre kész munkaerőre, ráadásul ezen a területen jóval az átlag feletti fizetés érhető el – hívja fel a figyelmet közleményében a Reaktorlabs, amely tehetséges, kifejezetten hátrányos helyzetű, vidéken élő fiatalokat keres mentorprogramjához. A szervezet Talent programjának segítségével ugyanis magas fizetést ígérő képzettséghez lehet hozzájutni.

Sokan ódzkodnak a programozástól, mondván, nem nekik való, korábban teljesen mást tanultak, vagy más területen dolgoztak, ráadásul sem több évük, sem pénzük nincs arra, hogy megfelelő képzettséget szerezzenek, amivel könnyedén munkát találhatnak – írja a cég, amely lehetőséget nyújt arra, hogy viszonylag rövid idő alatt, kedvező fizetési feltételek mellett használható tudást adjon a jelentkezők birtokába.

Támogatják a hátrányos helyzetű fiatalokat

A szervezet tehetséges, kifejezetten hátrányos helyzetű, vidéken élő fiatalokat keres, akik önerőből nem tudnák megfizetni egy négy és fél hónapos szoftverfejlesztői tanfolyam költségeit. Tőlük egy kétperces videót várnak, amelyben kifejthetik, hogy miért ők a legalkalmasabbak arra, hogy részt vegyenek egy ingyenes programozó képzésen. A jelentkezők közül a legjobbak térítésmentesen végezhetik el a következő 18 hetes szoftverfejlesztői tanfolyamot, melynek során szállást és teljes ellátást is kapnak.

Forrás: AFP

Mint írják, a programmal a nehezebb körülmények között élő vidéki fiataloknak szeretnének esélyt adni egy piacképes szakma megszerzéséhez. A kezdeményezés sikerességét mutatja, hogy a programban részt vett egyik fiatal ma már a T-Systemsnél dolgozik. A Reaktorlabs egy sikeres képzésen már túl van, amelyet követően a hallgatók többek között a már említett T-Systemsnél, a Citibanknál, a Blackbeltnél, valamint a Graphisoftból alakult cégnél, a Vintoconnál helyezkedtek el – a második tanfolyam 2018 januárjában fog véget érni, ezt követően várhatóan februártól indul a következő, és az ehhez kapcsolódó Talent program.

Az informatikus szak volt az idei sláger

Az alapképzések közül idén a gazdálkodási és menedzsment, valamint a mérnökinformatikus szakokra több mint kétezer hallgató jelentkezett, e szakok számítottak a legnépszerűbbnek idén a felsőoktatásba készülő diákok körében – derült ki a felvi.hu szeptemberi gyorsjelentéséből. Oszkó Péter, az OXO Labs vezetője a Világgazdaság korábbi konferenciáján pedig arról beszélt, hogy

most kevés az informatikus, de húsz év múlva már túl sok lesz.

A nemzetgazdasági tárca is beleállt az informatikus-képzésbe: Varga Mihály miniszter október végén azt mondta, hogy négy év alatt legalább 4 ezer informatikai fejlesztő állhat munkába a most induló Informatikai fejlesztői karrier start programnak köszönhetően.

képzés oktatás programozó informatikus mentorprogram
Kapcsolódó cikkek