BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy nap maradt a Gazdálkodási napló benyújtására

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Egy napjuk maradt az érintett gazdálkodóknak, hogy benyújtsák a Gazdálkodási napló adatait a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih); ha az adatszolgáltatási kötelezettséget elmulasztják, szankcióra számíthatnak – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

A köztestület keddi tájékoztatása szerint, mivel a határidő jogvesztő, az akár a támogatás 30 százalékának levonásával is járhat. A NAK falugazdászai segítséget nyújtanak a web-GN benyújtásában.

A Miniszterelnökség ugyanis a kifizetések mielőbbi megkezdése érdekében módosította a Gazdálkodási napló egyes adataira vonatkozó adatszolgáltatás (web-GN) időszakát. A korábbi két hónap helyett, az idén január 1-31. között kell elektronikusan beküldeni az adatokat a Nébih részére.

A kötelezettség mintegy 25 ezer termelőt érint. Így többek között a Vidékfejlesztési program (VP) agrár-környezetgazdálkodási kifizetéseit (AKG), a VP ökológiai gazdálkodás támogatását (ÖKO), a vízvédelmi és vizes élőhely létrehozására és fejlesztésére forrást igénylőket – tartalmazza a tájékoztatás.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.