BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fontos határidő jár le az élelmiszerláncoknak január végén

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Január 31-én lejár a múlt évi élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletének befizetési határideje – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

A fizetési értesítő a Nébih honlapjának bevallási felületén (portal.nebih.gov.hu/ügyfélprofil) érhető el. A felügyeleti díj második részletét a Nébih elkülönített fizetési számlájára kell utalni. Az élelmiszerlánc-biztonsági hatóság közölte:

tavaly a Nébih-hez érkezett felügyeleti díj bevallások összege több mint 10 milliárd forint volt.

Ennek második részletét, azaz több mint 5 milliárd forintot kell most befizetniük az élelmiszerlánc szereplőinek január 31-ig.

A díjból befolyó összeget – az élelmiszerlánc-felügyeleti törvény alapján – kizárólag az élelmiszerlánc-biztonsági stratégiában (ÉLBS) meghatározott célok elérésére lehet fordítani. Az összeg 10 százalékából kötelezően fejlesztéseket kell megvalósítani, ebből elsősorban korszerű vizsgálati eszközöket tudott a hatóság az elmúlt években beszerezni. A fennmaradó összeg 60 százaléka a megyei kormányhivatalok bevétele a területi igazgatás működtetése érdekében, 40 százaléka pedig a Nébih működését, ellenőrzési, tudásmenedzsment feladatait támogatja.

Az országos főállatorvos évente beszámol a felügyeleti díj felhasználásáról az Országgyűlésnek – közölte a Nébih.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.