A Budapesti Gazdasági Egyetem öt épületére napelemes energiatermelő rendszert telepített az Európai Unió Kohéziós Alapja és az állam mintegy 122 millió forintos támogatásának a felhasználásával.
VG
2018.04.10, 10:51
Megosztom a cikket
A Budapesti Gazdasági Egyetem budapesti XI. és XVI. kerületi kollégiumának és a zuglói kampuszának két épületén, valamint a zalaegerszegi karának épületén – a KEHOP európai uniós projekt keretében – megvalósult 122 millió forintos beruházás hozzájárul a tudatos szemléletformáláshoz.
A beruházás emellett szolgálja a környezetvédelmet és jelentős költségmegtakarítást is eredményez.
A Budapesti Gazdasági Egyetem egyik kollégiuma Forrás: BGE
A fejlesztés keretében a BGE öt épületének tetőszerkezetére egyenként 50 kilovoltamper csatlakozási teljesítményű, háztartási méretű kiserőmű méretű, hálózatra csatlakozó napelemes rendszert telepítettek.
A beruházás eredményeként az egyetem villamoshálózatából igénybe vett áram éves felhasználása várhatóan közel 275 ezer kilowattórával kevesebb lesz, így az üzemeltetési költségek éves szinten akár több mint tízmillió forinttal, a környezeti terhelés pedig évente több mint 250 tonna széndioxid-egyenértékkel csökkenhet.
A paksi naperőmű fél éven belül épül meg ötven hektáros területen, 9 milliárd forintos költséggel. Építtetője az MVM Hungarowind Kft. lesz – jelentették be március 29-én.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.