BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A mikrovállalkozások lehetnek a célkeresztben

Az új lehetőség révén a vállalkozások nyitottabbak lehetnek a finanszírozásos konstrukciókra, és az új igényre a flottakezelők is készülhetnek.

Kedvező változás jöhet az autófinanszírozásban – értékelte már az előterjesztés kiszivárgásakor a Magyar Lízingszövetség azt az áfaváltozást, amely szerint januártól a vegyesen, magán- és üzleti célra egyaránt használt autók bérleti, valamint nyílt végű lízingdíjának áfatartalmát nem a céges használat dokumentált arányában, hanem 50 százalékos átalányérték-számítással is vissza lehet igényelni.

Az intézkedés hatására több cég újragondolhatja eddigi beszerzési metodikáját, és dönthet a tartós bérlet vagy a flottakezelés mellett

– mondta a Világgazdaságnak Kovách Kristóf, az Arval Magyarország Kft. értékesítési igazgatója. Pénz Tamás, a Merkantil Bérlet Kft. értékesítési vezetője szerint pusztán az áfaváltozás miatt a lízingcégeknek nem kell új konstrukciókat kidolgozniuk, mint ahogy a tartós bérletnél átlagos 42 hónapos futamidő meghosszabbodására sem számít a szakember, szerinte a vállalkozások nem fogják az autóikat tovább tartani, hanem cserélik a flottát.

Fotó: Vémi Zoltán

Mindkét szakember elképzelhetőnek tartja ugyanakkor, hogy előtérbe kerülnek – a mostani konstrukciókon túl – az egy kocsira szóló ajánlatok, hiszen a hazai mikro- és kisvállalatok az új lehetőség révén nyitottabbak lehetnek a finanszírozásos konstrukciókra, és az új igényre a flottakezelők speciális ajánlatokkal készülhetnek.

Pesti Tímea, a LeasePlan Hungária Zrt. vezérigazgatója szerint ezen cégek esetében a tájékoztatás, az edukáció kulcsszerepet játszik, hogy az érintettek felismerjék, az operatív lízing nekik is rendkívül előnyös megoldás a céges használatra szánt járműveknél.

Pénz Tamás szerint a cégek szemszögéből érdemes minél teljesebb körű szolgáltatást választani – szerviz, gumi –, hogy a havi díjak és a hoz­zájuk kapcsolódó áfa-visszaigénylések is optimálisak legyenek.

A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.