BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Leépítések és gyárbezárás a Continentalnál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A hannoveri székhelyű vállalat szerdán közölte, hogy a nagyjából 1,1 milliárd euró költségvonzatú program jelentős részét 2019 és 2022 között hajtják végre.

Leépít és gyárakat zár be a Continental járműalkatrész-beszállító és technológiai német konszern a következő tíz év során a globális autógyártás lassulása miatt.

A felügyelőbizottság ülése után a hannoveri székhelyű vállalat szerdán közölte, hogy a nagyjából 1,1 milliárd euró költségvonzatú program jelentős részét 2019 és 2022 között hajtják végre.

Az autógyártás lassulása több beszállítót is arra kényszerített az utóbbi hónapokban, köztük a Continentalt is, hogy profitfigyelmeztetést adjanak ki.

Stratégiájának felülvizsgálata eredményeként a Continental bezárja két németországi üzemét, valamint Olaszországban, Malajziában és az

Egyesült Államokban működő gyárait. A két német, két amerikai, valamint egy olasz és egy malajziai gyárban mintegy háromezer ember dolgozik.

A Continental azt nem közölte, hogy hány munkahelyet szüntet meg, de úgy becsüli, hogy a szerte a világban alkalmazott 244 ezer munkavállalójából húszezret érint majd, hogy leépítenek vagy új munkahelyeket teremtenek, illetve eladják vagy áthelyezik a konszern egyes részegységeit.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.