BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Növelte járműeladását a Mercedes

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A tavalyi évben 2,16 millió Mercedes-Benz személygépkocsit értékesített a Daimler.

A Mercedes-Benz márka eladásainak az egy évvel korábbihoz képest jelentős növekedésével indította az évet a német Daimler autógyártó konszern. A decemberihez képest viszont csökkentek a januári kiszállítások.

A Daimler honlapján hétfőn közzétett kimutatás alapján

januárban 179 ezer Mercedes-Benz márkájú személygépkocsit szállított le a konszern a nagykereskedőknek, 10,5 százalékkal többet, mint 2020 januárjában.

2020 decemberében viszont az idén januárinál többet, 218 ezer Mercedes-Benz autót szállított le a Daimler.

Fotó: Shutterstock

Tavaly 2,16 millió Mercedes-Benz személygépkocsit értékesített a Daimler, 7,5 százalékkal kevesebbet, mint 2019-ben. Az értékesítések a tavalyi negyedik negyedévben indultak növekedésnek az egy évvel korábbihoz képest,

elsősorban a kínai piacon élénkülő keresletnek köszönhetően.

A Daimler havi bázison csak a nagykereskedőknek leszállított mennyiséget hozza nyilvánosságra, a kiskereskedelmi értékesítések számát negyedévente közli.

A Smart márka modelljeiből 2733-at szállított le a Daimler az idén januárban az egy évvel korábbi 2108 és a tavaly decemberi 5047 után.

Mercedes-Benz furgonból az idén januárban 23 ezer került a kereskedőkhöz, több az egy évvel korábbi 21,5 ezernél, de kevesebb a decemberi 34,2 ezernél.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.