BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Listázták a rizikós ágazatokat

Javított korábbi eredményein a magyar mezőgazdaság, az ágazatban csökkent a felszámolási eljárások száma, viszont idén az építőipari, valamint a szolgáltató szektorban és a kiskereskedelemben érintett cégek számítanak a legrizikósabbnak – derül ki a Coface hitelbiztosító elemzéséből. Eszerint a ruhaipar is kockázatos szektor, az ágazatban egy év alatt csaknem a duplájára nőtt a felszámolási eljárások száma. A magyar gazdaság szempontjából kulcsfontosságú euróövezetben az elérhető adatok szerint nem romlott a helyzet tavaly, de a járvány tényleges hatása még nem látható, az majd

a korlátozások enyhítése, a moratóriumok feloldása után mutatkozik meg, amikor várhatóan növekedni fog a fizetésképtelenségi eljárások száma Európában – figyelmeztetnek a Coface szakértői.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.