A Gránit Alapkezelő által kezelt Gordiusz Magántőkealap adásvételi szerződést kötött a Skanska Commercial Development tulajdonában álló bukaresti Equilibrium 1 irodaházat tulajdonló román projekttársaság részvényeinek megvásárlására. A tranzakció lezárása és egyben az ingatlan átadása 2025 második negyedévében várható – közölte az alapkezelő.
A tranzakció értéke 52 millió euró.
A Gordiusz Magántőkealap számára ez az akvizíció egy újabb fontos lépés 5B stratégiájának megvalósításában, amelynek célja egy régiós irodaportfólió összeállítása Budapesten, Bukarestben, Belgrádban, Bécsben és Pozsonyban (Bratislava).
Ez a befektetés kiválóan illeszkedik az alap hosszú távú terveibe, melyet 5B stratégiának nevezünk. Célunk egy fenntartható, kiemelkedő minőségű és meghatározó irodaportfólió a régióban. Az Equilibrium 1 tökéletesen megfelel e stratégiai célnak, hiszen kimagasló lokációval, változatos bérlői körrel és kiváló ESG-mutatókkal rendelkezik
– emelte ki Mikesy Álmos, a Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója.
Az Equilibrium irodakomplexum két épületből áll Bukarest Floreasca negyedében, és a román főváros egyik meghatározó üzleti ingatlanprojektje. A komplexum első fázisa, amely a tranzakció tárgya, 2019 végén készült el, LEED Platinum energiahatékonysági minősítéssel rendelkezik, és mintegy 21 ezer négyzetméternyi bérbe adható területet kínál.
A prémiumkategóriás irodaház teljes kihasználtsággal üzemel, bérlői között informatikai, ingatlanfejlesztői, gyógyszeripari, jogi, kommunikációs és kiskereskedelmi vállalatok találhatók.
„Az Equilibrium 1 irodaház sikeres értékesítése valamennyi érintett fél számára mérföldkő a folyamatban. Ez az eredmény jól mutatja a Skanska és a Gránit Alapkezelő közötti együttműködés erejét, amelynek közös víziója és bizalma a projekt iránt kulcsfontosságúnak számított a tranzakció sikeres lezárásában. Az Equilibrium 1 irodaház megfelelő kezekben marad, és elkötelezettek vagyunk amellett, hogy olyan partnerségeket támogassunk, amelyek hosszú távon minden érintett fél számára előnyösek” – nyilatkozta Gabriel Precup, a Skanska kelet-közép-európai kereskedelmi fejlesztési üzletágának jogi és tranzakciós igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.